Dňa 28. októbra organizuje FPC (Fresh Produce Consortium) online podujatie pre veľvyslanectvá a krajiny s vysokou komisiou s cieľom poskytnúť praktické rady tým, ktorí chcú so Spojeným kráľovstvom a jeho maloobchodným, veľkoobchodným a potravinárskym sektorom obchodovať s čerstvými výrobkami vrátane rezaných kvetov. Keďže v súčasnosti je dôležitejšie ako kedykoľvek predtým vybudovať silné a účinné obchodné vzťahy, podujatie poskytne základné informácie o novej požiadavke na obchodovanie od vystúpenia Spojeného kráľovstva z Európskej únie.

Účastníci podujatia dostanú informácie o rôznych obchodných trasách v súvislosti so zásobovaním Spojeného kráľovstva. Rečníci poskytnú praktické rady o tom, ako obchodovať so Spojeným kráľovstvom, vrátane sektora maloobchodu, veľkoobchodu a potravinárskych služieb. Spojené kráľovstvo dováža 65% ovocia a zeleniny a 90% kvetov. Webinár tak ponúka vynikajúcu príležitosť zistiť, ako môžu vývozcovia nájsť kupujúceho vo Veľkej Británii pre svoje čerstvé produkty a kvetinové sortimenty alebo rozšíriť svoj podiel na trhu.  FPC bude tiež poskytovať poradenstvo o zásobovaní dynamického britského trhu a skúmať potenciálne vplyvy a príležitosti pre nový obchodný vzťah po brexite.

 

Možnosť zúčastniť sa podujatia je aj pre účastníkov, ktorí nie sú členmi FPC. Pre rezerváciu svojho miesta prosím navštívte stránku: https://freshproduce.org.uk/events/find-a-buyer-for-your-fresh-produce-exporter


SHARE